گروه اجرایی کتابخانه کوچک مهربانی با تخصص و تجربه در حوزه ادبیات، روان‌شناسی کودک و نوجوان و همچنین فعالیت‌های اجتماعی در دهه‌های گذشته توانسته‌اند بهترین الگو و مدل اجرایی را برای این طرح، از سطح ایده به اجرا برسانند. در این راه حامیان این ایده نیز با سرمایه شخصی و در اختیار گذاشتن وقت و تجربه خود به کمک اعضای کتابخانه کوچک مهربانی شتافته و توانسته‌اند این کتابخانه‌ها را تجهیز و در مناطقی که دسترسی به کتابخانه دشوار یا ناممکن است، نصب کنند.

fereshteh

فرشته کردگاری

بنیان گذار - نویسنده و مترجم

خودم را با خواندن کتاب شناختم. در روزهای کودکی‌ام دسترسی به منابع خواندنی به آسانی میسر نبود و بیشترین کتاب‌هایی که در اطراف من وجود داشت متعلق به سایر اعضای خانواده بود که گاهی با اجازه و گاهی بی اجازه، آنها را برای خواندن قرض می‌گرفتم. تا اینکه کم کم پایم به کتابخانه‌های عمومی باز شد. اولین کتابی که مالکیتش را از آن خود کردم در یک مسابقه‌ی کتابخوانی بود. جلد قرمز کتاب و عکس اژدهایی که روی آن نقاشی شده بود هنوز به همان وضوح روز اول در ذهنم باقی مانده است.
پس از آن، تا سال‌ها مهمترین دارائی‌ام کتاب‌هایی بود که با دقت از آنها محافظت می‌کردم. هنوز هم بیشترین چیزی که خوشحالم می‌کند خواندن یک کتاب خوب است اما سال‌هاست که عادت نگهداری و حفظ کتاب را در کنج قفسه‌ی کتابخانه‌ی اختصاصی‌ام تغییر داده‌ام.

محسن کچویی

هم‌بنیان گذار - کارآفرین بین المللی و سرمایه گذار خیر اندیش

خیلی زود اشتیاق به انتقال دانش به دیگران مرا با حرفه معلمی آشنا کرد. اولین تجربه‌ام در این زمینه برمی‌گردد به زمانی که ۱۶ سال داشتم و در یک مدرسه ابتدایی به عنوان معلم خط شروع به کار داوطلبانه کردم. هنوز پس از سال‌ها و تغییرات زیاد در حرفه و زندگی این اشتیاق در من فروکش نکرده است. آموختن و آموزش دادن جزئی از هویت من است و هر چند خیلی زود حرفه‌ی معلمی را رها کردم اما این صفت را بعنوان راه و روش زندگی همچنان ادامه می‌دهم.
یکی از اهدافی که در همکاری و حمایت از کتابخانه کوچک مهربانی دنبال می‌کنم انتقال دانش فنی و کاربردی در روستاها و مناطق محروم کشور است به شکلی که منجر به پیشرفت فرهنگی و استقلال پایدار اقتصادی در این مناطق شود.

mohsen
معصومه جوادی نسب

معصومه جوادی نسب

مدیر محتوا - نویسنده، عکاس و فعال اجتماعی

بهترین و عزیزترین دوستم کتاب است. این جمله حقیقت زندگی من و نکته‌ای مهمی است که هر کسی که با من معاشرت می‌کند در فاصله کوتاهی به آن می‌رسد. 
پس هر جا صحبت از کتاب و کتاب‌خوانی و شوق مطالعه و دوستی با کتاب باشد، جای من هم همان‌جاست.

سحر خلیلیان

مدیر استراتژی و بازاریابی - طراح مد و متخصص دیجیتال مارکتینگ

دنیایی که در آن یک نقطه قوت می‌تواند انسان‌ها را وارد مسیر بهتری برای زندگی کند مرا واداشته تا هیچ‌گاه از دانستن و بکارگیری توانائی‌هایم برای تحقق آرزوهای بزرگ دست برندارم.
کودکان و نوجوانان بخشی از سرمایه‌های این سرزمین هستند که با آگاهی می‌توانند انسان‌های توانمندی باشند و با ارتباط برقرار کردن با دنیای اطراف خود از طریق خواندن کتاب‌های با کیفیت و متفاوت، آگاهانه مسیر خود را انتخاب کنند. مشارکت من در شبکه کتابخانه‌های کوچک مهربانی به عنوان مدیر اجرایی طرح، این فرصت را به من داده است تا نقش کوچکی برای رشد فکری و فرهنگی کودکان و نوجوانان سرزمینم داشته باشم.

سحر خلیلیان
مریم سرلک

مریم سرلک

مدیر منابع انسانی - کارشناس کتابخانه ملی و مدرس

اعتقادم بر این است که کتابخوان‌ها، دنیا را جای بهتری برای زندگی میکنند. مخصوصا در روستاها و مناطقی که دسترسی به اطلاعات سخت‌تر است، کتاب می‌تواند جایگزین مناسبی برای کودکان و نوجوانان باشد تا به کمک آن با دنیای ادبیاتِ خارج از کتاب‌های درسی، آشنایی بیشتری پیدا کنند. کتابخانه کوچک مهربانی جایی است که می‌توانم بخشی از علاقه همیشگی‌ام به پیشرفت دانش را در مسیر کتابخوانی کودکان و نوجوانان تحقق ببخشم.

پریا زهتاب

مدیر مالی - مدیرمالی و هنرمند حوزه هنرهای تجسمی

علاقه‌ من به کتاب به سال‌های دور کودکی باز میگردد، اما هیچ‌وقت حفظ و مالکیت کتاب برایم اولویت نداشته است. همیشه از هدیه دادن یا قرض دادن کتاب به دوستانم حس خوبی داشتم. انجام کارهای هنری و دغدغههای اجتماعی بخشی از دنیایی است که زیستنش را انتخاب کرده‌ام. با همکاری در شبکه کتابخانههای کوچک مهربانی نیز وارد مسئولیت اجتماعی بزرگتری شدم که در کنار زندگی حرفه‌ای‌ام مرا با دنیای زیباتری آشنا کرد که می‌توانم با استفاده از تخصص و تجربیاتم در جامعه به پیشرفت شبکه‌ای که از طریق ادبیات و هنر باعث رشد فکری کودکان و نوجوانان می‌شود، کمک کنم.

پریسا
دیدن فهرست کتابخانه ها و موقعیت آنها روی نقشه ایران
logo-fa-white

کتابخانه کوچک مهربانی، یک شبکه اجتماعی در فضای واقعی است!

تمامی حقوق محتوا و مطالب سایت برای کتابخانه کوچک مهربانی محفوظ است. © ۱۳۹۹

کتابخانه کوچک مهربانی، یک شبکه اجتماعی در فضای واقعی است!

تمامی حقوق محتوا و مطالب سایت برای کتابخانه کوچک مهربانی محفوظ است. © ۱۳۹۹