حامیان کتابخانه کوچک مهربانی، حلقه ای از یک اتفاق بزرگ!

در عصر ارتباطات دسترسی به اطلاعات بیش از قبل امکان پذیر است ولی همچنان سطح دسترسی محدود به منابعی است که به صورت یکسان در اختیار همگان قرار ندارد. کشورهای در حال توسعه مانند ایران که هنوز مناطق روستایی و حتی شهرستانهای کوچک جزو مناطق محروم به حساب می آیند یکی از بزرگترین نیازهای بشر اگر نگوییم نادیده گرفته شده می توان گفت در کمترین سطح از توجه قرار دارد و آن نیاز به پرورش فکر و روح انسانهاست. ما بر این باوریم که کتاب خواندن اولین قدم در این راه است چرا که رشد فرهنگی و اقتصادی از مسیر دانستن عبور می کند.

فرهنگ کتابخوانی در کشور ما از سرانه ی بسیار پایینی در جهان برخوردار است و این موضوع با توجه به محدودیتهای مناطق محروم، در روستاها در حد صفر می باشد. کتابخانه کوچک مهربانی به دنبال ایجاد تغییر پایدار در این نمودار می باشد. دورنمای این ایده می تواند از کودکان و نوجوانان انسانهایی توانمند بسازد. تقویت روحیه مشارکت و مسئولیت پذیری در سایه اعتمادسازی و توسعه فرهنگ کتابخوانی هدیه ی کتابخانه کوچک مهربانی به فرزندان این سرزمین است.

اینجا شبکه ای از کتابخانه های کوچک است که هر فردی با کمترین امکانات، حلقه ای از این زنجیره را تشکیل می دهد و همگی تحت یک نام در این شبکه، به توسعه فرهنگ کتابخوانی و روحیه همبستگی و مشارکت مدنی کمک می کنیم. در این راه نیازمند همراهی همه ی کسانی هستیم که دغدغه ی مشترکی با ما دارند.

برای حمایت از کتابخانه کوچک مهربانی به ما بپیوندید. هدیه ی یک کتاب، یک دیوار، یک کتابخانه، انجام کارهای داوطلبانه، حمایت مالی و همفکری شما را در این راه، مشتاقانه می پذیریم.

فرم همراهان و حامیان

دیدن فهرست کتابخانه ها و موقعیت آنها روی نقشه ایران
logo-fa-white

کتابخانه کوچک مهربانی، یک شبکه اجتماعی در فضای واقعی است!

تمامی حقوق محتوا و مطالب سایت برای کتابخانه کوچک مهربانی محفوظ است. © ۱۳۹۹

کتابخانه کوچک مهربانی، یک شبکه اجتماعی در فضای واقعی است!

تمامی حقوق محتوا و مطالب سایت برای کتابخانه کوچک مهربانی محفوظ است. © ۱۳۹۹